Minus Age Vitamin D3

### Vitamin D je nejdůležitějším z vitamínů rozpustných v tucích  Sami si ho vytváříme v naší kůži působením slunečních paprsků. ###

Co produkt obsahuje?

V jednom balení naleznete 90 kapslí Vitaminu D3 pro každodenní nebo obden užívání. Každá kapsle je pečlivě zabalena v blistru, aby tak nedocházelo ke snižování obsahu působením vnějších vlivů.

Denní dávka obsahuje 2000 IU Vitamínu D3.

3 měsíce Premium anti-aging Minus Age Vitamin D3

390 Kč
Dostupnost: Skladem
Minus Age Vitamin D3

Detailní popis produktu

K čemu slouží Vitamin D?

Vitamin D je nejdůležitějším z vitamínů rozpustných v tucích. Sami si ho vytváříme v naší kůži působením slunečních paprsků. Bohužel ale nedostatečně. Dokonce i v létě má polovina z nás nedostatečnou hladinu.

Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů, kostí, zubů a imunitního systému. Má vliv nejen na naše vstřebávání vápníku, ale také na naši imunitu.

Datový zdroj 67

Natural prevention
Improving immunity
Datový zdroj 128
Slowing down ageing
Datový zdroj 128
Increase cell energy
Datový zdroj 128
Cellular health

NEDOSTATEK VITAMINU D V ČESKU

Vitamin D si sice dokážeme v kůži vytvořit působením slunečních paprsků. Nejde to ale zdaleka tak dobře, jak bychom si přáli. Z vědeckých studií vyplývá, že nedostatečnou hladinu Vitaminu D má v létě polovina z nás. V zimě nemá dostatek nejdůležitějšího z vitamínu rozpustných v tucích až 90 % osob v České republice. Slunce nám moc často nesvítí a my trávíme příliš času uvnitř budov.

POZITIVNÍ ÚČINKY VITAMINU D

Nedostatečná hladina vitamínu D může vést k potížím s kostmi, zuby, svaly nebo dokonce naší obranyschopností. Minimální doporučená hladina je 75μmol/l, hladina optimální je nad 110μmol/l. Té je bez užívání doplňků stravy velice těžké dosáhnout. Většina Čechů tak celou zimu (ale i v létě) trpí nedostatkem. Role Vitaminu D nejen v naší obranyschopnosti je přitom zásadní.

ÚLOHA VITAMINU D3 VE STÁRNUTÍ

Vitamin D přispívá k udržení normální činnosti svalů, kostí, zubů a imunitního systému. Při jeho nedostatku dochází ke slábnutí svalů a kostí. Právě silný pohybový aparát prodlužuje délku života strávenou ve zdraví. Bez zdravého zatížení pohybem totiž není možné zpomalit stárnutí.

POZNATKY Z PRAXE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE

Většina obyvatel Čech nemá dostatečnou hladinu Vitaminu D. Spousta pacientů Vitamin D užívá, ale neužívá ho dostatek. Doporučení vycházející z České legislativy říká, že by pacienti měli užívat 2000IU jednou za dva dny. Pro naprostou většinu pacientů je ale toto dávkování nedostatečné a ve skutečnosti je třeba užívat 2000IU (jednu kapsli) každý den, a to obvykle od začátku září až do konce června.

PROČ NEMÁME D3+K2?

Lidé kteří užívají léky proti srážení krve by K2D3 nemohli užívat, protože vitamin K nesmí. Vitamin K si naše tělo dokáže samo vytvořit, respektive vitamin K si vytváříme díky správně fungujícímu mikrobiomu v našem střevě. Není tedy důvod ho doplňovat zdaleka tak moc jako vitamin D. Zároveň máme na e-shopu další produkt s pro/prebiotiky, které právě správný mikrobiom podpoří. Nicméně správné dávkování vitamínu D souvisí od ročního období a pobytu na slunci (ve venkovním prostředi), není tedy podle nás vhodné tyhle dva vitamíny spojovat do jednoho preparátu s vitamínem D, protože to často vede k poddávkování vitaminu D a naopak předávkováni vitamínem K.

POZNATKY Z PRAXE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE

Většina obyvatel Čech nemá dostatečnou hladinu Vitaminu D. Spousta pacientů Vitamin D užívá, ale neužívá ho dostatek. Doporučení vycházející z České legislativy říká, že by pacienti měli užívat 2000IU jednou za dva dny. Pro naprostou většinu pacientů je ale toto dávkování nedostatečné a ve skutečnosti je třeba užívat 2000IU (jednu kapsli) každý den, a to obvykle od začátku září až do konce června.

VĚDECKÉ STUDIE ZABÝVAJÍCÍ SE D3

Dle vědecké práce Behnaz et al. souvisí nedostatek vitaminu D s atrofií (snižováním síly) svalových vláken, zvýšeným rizikem chronických bolestí pohybového aparátu, sarkopenií (úbytkem svalové hmoty) a pády. Originál studie si můžete přečíst na stránkách pubmed.gov pod tímto odkazem: ZDE.

Datový zdroj 128

NON GMO
Datový zdroj 128
NATURAL
Datový zdroj 128
CERTIFIKOVANÝ
TESTOVÁNO

Dávkování

Doporučené dávkování: 1 kapsle obden. Přípravek lze užívat každý den. Zapijte sklenicí vody. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Není určeno pro děti. Dbejte na zdravý životní styl.
 
Před užíváním jinak než dle doporučeného dávkování se poraďte se svým lékařem pro medicínu dlouhověkosti (longevity medicine).

Složení

Hmotnost obsahu: 52 g
 
Složení: Mikrokrystalická celulóza, cholekalciferol, kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy
Obsah v 1 kapsli: 50μg (2000IU)
Výrobce: Hackshot s.r.o., Česká republika.
 
Skladujte při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě, mimo dosah dětí.
Více informací o zpomalení stárnutí najdete v sekci vliv nebo na našem blogu VLIV

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamin D3
Hmotnost: 0.2 kg
foto-slider-desktop-cs: /user/documents/upload/bannery-slider/vitamin-desktop-cs.jpg
foto-slider-desktop-de: /user/documents/upload/bannery-slider/vitamin-desktop-de.jpg
foto-slider-desktop-en: /user/documents/upload/bannery-slider/vitamin-desktop-en.jpg
foto-slider-desktop-sk: /user/documents/upload/bannery-slider/vitamin-desktop-sk.jpg
foto-slider-mobile-cs: /user/documents/upload/bannery-slider/Vitamin-mobile-cs.jpg
foto-slider-mobile-de: /user/documents/upload/bannery-slider/Vitamin-mobile-de.jpg
foto-slider-mobile-en: /user/documents/upload/bannery-slider/Vitamin-mobile-en.jpg
foto-slider-mobile-sk: /user/documents/upload/bannery-slider/Vitamin-mobile-sk.jpg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: